Lot van 18 diverse titels: 1 Ezopische fabelen van Fedrus,

    Beschrijving: gevryden slaef des keizers Augustus. In Nederduitsch dicht vertaelt en met aenmerkingen verrykt door D. van Hoogstraten. Met nieuwe konst-platen. Amsterdam, S. van Esveldt, 1769, (48),259,(29) p., met gegraveerd frontispice, titelvignet en 96 illustraties door Simon Fokke op 16 platen, 19de-eeuws halflinnen, klein 8vo. Ex bibliotheekexemplaar met stempels, etiketjes etc. Scharnieren ingescheurd; (2) Kleine gedichten voor kinderen door Mr. Hieronymus van Alphen. Utrecht, gedrukt door Gieben en Dumont voor J.G. van Terveen en Zoon, (4),108,(4) p., met in goud en zwart gelithografeerde titelpagina (`porseleinkaartje`) en 6 kleurenlithografische platen, oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen, alle sneden verguld. Hier en daar wat roestvlekkig; scharnier van achterplat gebroken aan binnenzijde, linnen met wat slijtage. Met klein ex libris van J.E. Fabius op binnenzijde voorplat. En met nog 16 diverse andere, w.o. zeldzame leesboekjes en een aantal werkjes met fraaie, gekleurde platen. (totaal 18)
    Richtprijs: € 70-140

    Dit kavel is op Maandag 2 december geveild bij Zwiggelaar Auctions.